Filmová porota

Miro Remo

Miro Remo sa narodil 9.4.1983 v Ilave. Vyrastal v neďalekej industriálnej obci Ladce, kde absolvoval základnú školu. Jeho matka Viera Remová v obci pracovala ako vedúca kultúrneho domu. Jeho otec Miroslav Remo st., filmový nadšenec, založil v obci filmový krúžok. Jeho amatérske filmy získavali ocenenia po celom bývalom Československu. Po absolvovaní gymnázia v Považskej Bystrici Miro Remo študoval dva roky mechatroniku na Trenčianskej univerzite Alexandra Dubčeka. Štúdium zanechal, keď ho po dvoch neúspešných pokusoch o prijatie na štúdium strihu a kamery napokon prijali na réžiu dokumentárneho filmu na VŠMU. Tam pod vedením Vlada Balca nakrútil v štvrtom ročníku najoceňovanejší slovenský film v histórií, Arsy-Versy /2009/, ktorý obdržal 36 ocenení doma i v zahraničí. Jeho celovečerný debut Comeback /2014/ bol uvedený na karlovarskom filmovom festivale podobne ako jeho zatiaľ posledný film Richard Müller: Nespoznaný /2016/. Do povedomia sa dostal kriticky ladeným snímkom o slovenskej popkultúre Cooltúra /2016/.

Jozef Žovinec

Narodil sa v roku 1981 v Trenčíne. Vyštudoval školu úžitkového výtvarníctva v Kremnici /Reštaurátor historických pamiatok/. Vzťah k umeniu ho neopustil, a tak neskôr svoje študentské ťaženie presunul na Vyššiu odbornú školu filmovú Bonton v Zlíne, Univerzitu Tomáše Bati v Zlíne /Fakulta multimediálnej komunikácie/ a Akadémiu umení v Banskej Bystrici /Fakulta výtvarných umení/, ktorú ukončil v roku 2011. Odvtedy svoje poznatky odovzdáva študentom Strednej umeleckej školy v Trenčíne, kde dodnes pôsobí ako pedagóg odborných predmetov v odbore animovaná tvorba. S jeho tvorbou ste sa v rámci výstav a festivalov mohli stretnúť na viacerých miestach na Slovensku, v Česku alebo, ak radi cestujete, napríklad aj v USA, Švajčiarsku alebo Nórsku.

Viliam Šujan

Narodil sa a žije v Trenčíne. Posledných 15 rokov sa aktívne venuje horolezectvu, cyklistike, snowboardingu, plávaniu, behaniu a iným outdoorovým aktivitám. Vyskúšal heliskiing a skydiving. Z lezenia skúsil všetky možné aj nemožné disciplíny, ale najradšej má ľadové a alpské lezenie. Vďaka lezeniu a jazdeniu na doske bol v Himalájach, Kanade, Alpách. Momentálne sa viac venuje cestnej cyklistike, ale lezečky ešte na kliniec nezavesil. Organizuje lezecký maratón Face to Face na Skalke pri Trenčíne. Aktívne spolupracoval pri tvorbe krátkych amatérskych filmov z niektorých lezeckých a skialpových akcií, a tak mu nie sú cudzie ani špecifiká filmovania v outdoorovom prostredí.